Návod k instalaci a použití šablon

[ otevřít nebo stáhnout návod k tisku ]

Před používáním

1) Soubor šablon "sabl_xx.exe" uložit do adresáře, kde jsou uloženy ostatní šablony.

Který to je, lze zjistit ve Wordu v menu "Nástroje ==> Možnosti ==> Umístění souborů ==> Uživatelské šablony" [standardně je to u Office 2000 složka "c:\Program Files \Microsoft Office 2000 \Office \Templates \1029"].

Vřele doporučuji celou složku šablon (včetně "Normal.dot"!) překopírovat do složky "Dokumenty" jako zvláštní podsložku např. "Šablony", zřídit v ní složku "Komora" a pak k nim nastavit cestu ve Wordu v menu "Nástroje ==> Možnosti ==> Umístění souborů ==> uživatelské šablony" tlačítkem "Upravit".
Nemá smysl složku "komora" ještě dále opatřovat podsložkami - stejně se načte vše dohromady; lepší je vytvořit zvláštní složky "komora § 7", "komora § 8" atd.

 2) Soubor "sabl_xx.exe" spustit poklepáním - rozbalí se řada šablon s koncovkou "DOT". (soubor „sabl_xx.exe“ pak lze i smazat)

 3) Každou šablonu - jednu po druhé - otevřít Wordem (jako by byla souborem), natrvalo upravit hlavičku (vlastní údaje o jméně, adrese a spojení, případně vložit do čísel stížností číslo vlastního okresního sdružení) a v textu koncovky sloves dle toho, čím se cítí být; pak uložit pomocí F12 pod stejným jménem.

Šablony k úpravě se musí otevřít pomocí Ctrl+O nebo z nabídky „Soubor ==> otevřít“, protože jen tak je možné je po úpravě uložit pod stejným jménem, tedy nahradit. Pokud se otevře již jako šablona nového dokumentu, tedy „Soubor ==> Nový …“, lze ji po úpravě jako šablonu uložit jen pod jiným názvem.

Hlavičku samozřejmě stačí upravit jednou a pak pomocí schránky přenést do všech šablon:

  • všechny řádky hlavičky označit (kurzor na začátek, držet SHIFT a šipkou dolu označovat řádky),
  • Ctrl+C přenese označenou hlavičku do schránky, kde zůstane trvale,
  • dokument nebo šablonu uzavřít,
  • v dalších šablonách se hlavička – neupravená – označí podle prvního bodu a
  • pomocí Ctrl+V nahradí již upravenou ze schránky,
  • pak se opravená šablona uloží (CTRL + S) a zavře (CTRL + W).

 Při používání

4) Při tvorbě konkrétního dokumentu – zvolit z menu (!) Wordu „Soubor ==> Nový“, najít příslušnou šablonu „§nn_rozh…“ podle čísla § a odstavce (např. §04_4 je k § 4 odst. 4), v textu doplnit potřebné konkrétní údaje podle obsahu stížnosti, které většinou jsou pro zvýraznění napsány v modré barvě („odbarvit“ modrou na černou jde označením barevného textu a stiskem Ctrl + mezera).

5) Dokument pojmenovat a POZOR - nejpozději před posledním uložením označit stiskem Ctrl + A celý text a pak stiskem Ctrl + Shift + F9 aktualizovat a zafixovat všechna pole (hlavně číslo stížnosti a data) - a může se tisknout nebo posílat.

Pokud nenahradíte pole data a čísla stížnosti – kam se automaticky vkládá systémové, tedy aktuálně dnešní, datum – jejich hodnotou, nezajistíte jejich trvalou hodnotu. Při otevření starého rozhodnutí např. za rok se opět vloží aktuální datum.

6) Použít případně šablonu průvodního dopisu ("§nn_dopis ...") nebo Informace stěžovateli ("§nn_inf_o ...") stejného označení a stejně ho upravit.

 

Tyto stránky připravil podle materiálů České lékařské komory
bývalý člen revizní komise ČLK
MUDr. Ivan Sucharda